Kokoushotelli Linnasmäki - Auditoriot - Happens.fi
Happens logo
Tarjouskorin ikoniKäyttäjätilin ikoniHakuikoni
nuoli
jaa
60-220Kokouspaketit alk. .-- /hlö

Kokoushotelli Linnasmäki - Auditoriot

Kokoushotelli Linnasmäestä löytyy kaksi erilaista auditoriota kokouksiin, konsertteihin, seminaareihin – ja kaikkeen mihin nyt auditoriota voi tarvita. Toinen hieman pienempi, toinen suurempi, mutta molemmat erinomaisia vaihtoehtoja! Tutustu alta.

Auditorio max. 120 henkilölle

Linnasmäen sympaattinen ja arkkitehtuuriltaan mielenkiintoinen pieni auditorio soveltuu erinomaisesti kokousten ja luentojen pitopaikaksi. Vai voiko 120-paikkaista auditoriota edes pieneksi kutsua?

Tässä auditoriossa on erinomainen akustiikka eikä äänentoistolle ole aina edes käyttöä. Punaiset penkit ovat kuin elokuvateatterista ja tunnelmallinen tila muuntuu helposti myös rauhallisempiinkin tilaisuuksiin.

Tilan tekniikka

  • Dataprojektori
  • Esitys-PC
  • Äänentoisto
  • Kokouspöydällä kiinteä mikrofoni
  • Langaton mikrofoni (2kpl)
  • Nopea langaton vierasverkko (wifi)
  • Induktiosilmukka
  • Lisäksi: sähköpiano

Auditorio max. 160-220 henkilölle

Linnasmäen iso auditorio on suurenmoinen niin tilan kuin tekniikankin puolesta. Auditorion tietokonepohjainen kokousjärjestelmä takaa sujuvan tilaisuuden kulun: muun muassa puheenvuorojen varaaminen sekä äänestykset tapahtuvat nappia painamalla.

Kokous, luento, paneelikeskustelu vai musiikki- tai teatteriesitys?

Tässä modernissa ympäristössä oikeuksiinsa pääsee paitsi suuret esitykset ja esitelmät, myös pienemmät ja tekniikaltaan vaatimattomammat kokoukset.

Tilan kapasiteetti

  • Laskevia asiakaspaikkoja 160 henkilölle
  • Lisäksi mahdollisuus noin 60 tasalattialla olevalle lisäpaikalle

Tilan tekniikka

  • Kokousjärjestelmä äänestyslaitteineen
  • Korkeavalovoimainen laser-dataprojektori
  • Esitys-PC
  • Langattomat mikrofonit
  • Korkeatasoinen äänentoisto
  • Nopea langaton vierasverkko (wifi)
  • Muunneltava akustiikka
  • Induktiosilmukka
  • Puhujakoroke kiinteällä mikrofonilla
  • Kokouspöytä kiinteillä mikrofoneilla
  • Kokouksen streaming-mahdollisuus
  • Videokuvan tallennusmahdollisuus
  • Videoneuvottelumahdollisuus (Skype)
  • Monitoiminäytöt lavalle (2 kpl)
  • Salin pöytien alla s-pistokkeet osallistujien kannettaville
  • Esteettömyys
  • Lisäksi: konserttiflyygeli

Yhteystiedot

Lustokatu 7, 20380 Turku

Kokoushotelli ja Hostelli Linnasmäki myyntipalvelu

02 412 3500
Näytä numero
Loading...

Hinnat

Kokouspaketit alk. .-- /hlö

Lisäpalvelut

Yövy Hostellissamme! Hostellissamme on mahdollista yöpyä yhden ja kahden henkilön huoneissa sekä keittiöllisissä perhehuoneissa.

  • Kaikissa huoneissa on oma WC ja suihku
  • Myös sauna ja uima-allas tarjolla pientä maksua vastaan
  • Jokaisessa kerroksessa on myös yhteiskeittiö sekä oleskelutila
  • Kaikissa huoneissa toimii maksuton WLAN-yhteys
A-oikeudetÄänentoistoCateringEsteettömyysHotelliMajoitusTV / ValkokangasWifi

Tarjouspyyntösi

Sijainti:
Turku
Tapahtuma:
Kokoukset ja seminaarit
Päivämäärä:
Joustava Aika:
Henkilömäärä:

Kokoushotelli ja Hostelli Linnasmäki

Kokoushotelli Linnasmäki tarjoaa kokous-, majoitus- ja ravintolapalveluita – tavoitteena tyytyväiset asiakkaat. Meillä järjestät yksityistilaisuudet luonnon ja ystävällisen ilmapiirin ympäröimänä. Lisäksi Linnasmäen siisteissä huoneissa voi majoittua kokouspäivän tai juhlan päätteeksi ja alueen luonnosta löytyy runsaasti ulkoilumahdollisuuksia.

Tutustu yritykseen

Tämä sivusto käyttää evästeitä. Tarkemmin evästeiden keräämiin tietoihin voit tutustua  tietosuojaselosteestamme